Meuarna Torpidos

Nulla dies sine linea

Drużyna powstała we wrześniu 2003 roku. Nazwa pochodzi od okrzyku, który powstał na Stawkach wśród ekipy lubiącej nadużywać pewne substancje. Okrzyk Meu szybko rozprzestrzenił się w VLO za sprawą Kalonsena i oczywistym było, że drużyna kreskowa musi mieć go w nazwie. Rafael Rojsson po konsultacji z Vinthundem przekazał, że w TLK panuje moda na nazwy zszewdczone. Stąd też Meu+arna dało dzisiejszą nazwę Meuarna. 
Autorem drugiego członu jest Mikael Rojsson. Określenie "torpido" w kręgach naszego teamu oznacza dużą prędkość na torze - "ale masz Torpido" mówi się, gdy zawodnikowi udało się nabrać dużej prędkości. Stąd też do Meuarna dołączył człon Torpidos. 
Z racji tego, że słowo Torpido kojarzy się z torpedą (nie z angielskim "torpid" - otępiały), symbolem zespołu stała się Torpeda. 
Na koniec przyszło wymyślić przedrostek nazwy niby prosta rzecz - Speedlines Team, ale długo trwały spory czy ma być to drużyna kresek (Speedlines), czy kreskowa (Speedline). Przez długi czas funkcjonowała w nazwie kompromisowa wersja: Speedline(s) Team Meuarna Torpidos. Ostatecznie Kalonsen stwierdził, że kreski to liczba mnoga i ustalił samowolną decyzją: Speedlines Team Meuarna Torpidos. 
Wreszcie przyjąć trzeba było barwy klubowe. Rafael Rojsson stwierdził, że nie możemy mieć barw niebiesko-białych, czy innych powszechnych w wielu klubach. Stąd też powstał pomysł stalowo-miedzianych. 
Mając już nazwę, barwy i herb - wykonany przez VDFa, niegdysiejszego rapera z Olsztyna, a dziś producenta reklam, Rafael studiując podręczniki prawnicze odnalazł sentencję łacińską idealnie pasującą do naszego teamu. Nulla dies sine linea - Ani dnia bez kreski (nie napisanej liniki) oznacza chęć ciągłego poprawiania swoich umiejętności na torze i samodoskonalenia. I wcale nie chodzi tu, jak powiedzą złośliwi o samozadowalanie, samoupajanie się, czy chlanie samemu browarów przed monitorem. To właśnie szlachetne motto przyświeca nam przez wszystkie sezony. 
Drużyna jeździła w wszystkich ligach jakie miały miejsca w historii kresek zawsze ambitnie i przeróżnym składem ... 
Różne tez towarzyszyły jej okrzyki czy przyśpiewki ... 
Hitowym był i jednym z niezapomnianym „ przedsionek monaru” 
Wtedy skład był niezwykle romantyczny i mowy o sukcesie w postaci medalu drużynowego nie było mowy 
Od kilku sezonów to klub który liczy się w walce o medale stabilny , dbający o każdy detal ważny aby osiągnąć sukces.
No bo Meuarna to drużyna spektakularna.

_____________________________________