Kalos Kagatos

Klub Kalos Kagatos, czyli popularne Kangury, powstał w roku 2004 w bibliotece V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. To właśnie tam pierwsze kreskowe szlify zdobywali Ryan Sullivan i Father Reedzyk, a także niezapomniane legendy 4 ligi jak chociażby Juan Karl-Itos, czy Fabex. Klub mozolnie piął się w kreskowej hierarchii, aż w końcu w sezonie wiosna 2007 znalazł się w najwyższej klasie rozrywkowej, gdzie od razu zdobył brązowy medal i na stałe zadomowił się w światowej czołówce sportu kreskowego.

Zanim jednak do tego doszło miejsce miało wiele istotnych dla losów klubu zdarzeń: podpisanie kontraktu z najstarszym zawodnikiem w historii ligi – Mister Piotorem, który swoim nieletnim kolegom zdradził wiele tajemnic dorosłego życia; zatrudnianie za butelki wódki lokalnych pseudokibiców, którzy mieli zapewnić zawodnikom wsparcie nie tylko na kreskowym torze, ale również na podwórku; haniebne odejścia filarów zespołu (po klubowych korytarzach często niosły się słowa utworu „System” Apteki), a następnie ich chwalebne powroty; czasowe przekazanie władzy Craigowi Woitsonowi, który stworzył fundamenty szkółki Kalos Kagatos i wytrenował rzeszę juniorów, wśród których poczesne miejsce zajmuje wiecznie młody Rafaello. Kluczowe dla rozwoju klubu okazały się jednak niezwykle trafione transfery zawodników takich jak na przykład Craig Woitson, Alex Vacatbaum czy Chris Vialisen, a w szczególności Freda Yozayana i Pola Polssona, którzy do dzisiaj stanowią serce zespołu.

Po zdobyciu pierwszego medalu DMT zespół nie osiadł na laurach. W kolejnym sezonie Kangury ponownie zajęły najniższy stopień na podium, aby w edycji wiosna 2008 zdemolować ligę, w tym takie zespołowe legendy jak Vakevatarna oraz TSK Walenie, i po raz pierwszy w swojej historii sięgnąć po złoty medal. Warto przypomnieć zwycięski skład Kalos Kagatos z tego sezonu: Ryan Sullivan, Ales Vacatbaum, Pol Polsson, Fred Yozayan, Cuba Fidelsson, Yoshiharu Kubo, Father Reedzyk, Rafael Rojsson, Chris Vialisen. Niestety, stary establishment nie przetrwał tego ciosu, Toruńska Liga Kreskowa po zwycięskim dla nas sezonie rozwiązała się.

Po reaktywacji ligi w 2011 roku Kalos Kagatos oczywiście przystąpiło do rozgrywek. Klub nieustannie, aż do dzisiaj, pozostaje w ścisłej ligowej czołówce, do połowy 2019 roku zdobywając kolejne medale DMT: 5 brązowych, 6 srebrnych, a przede wszystkim kolejne złoto w sezonie wiosna/lato 2017 (w składzie: Fred Yozayan, Tyrion Lannister, Father Reedzyk, Yoshiharu Kubo, Pol Polsson, Rafaello, Czajun, Ryan Sullivan). Ponadto nasi zawodnicy zdobyli 9 medali Mistrzostw Par Torunia oraz 6 medali IMT/SDI, w tym jedyne kangurze złoto Ryana Sullivana.

Kalos Kagatos postrzegany jest jako klub eleganckiej inteligencji, co znajduje odzwierciedlenie w ligowych gabinetach. Mianowicie, aż pięciu zawodników będąc zawodnikami naszego klubu piastowało jednocześnie stanowisko prezesa całej ligi, wliczając do tej liczby również obecnego prezesa – Stevensona. Kangury słyną także z doskonałej szkółki, regularnie dostarczając lidze nowy kreskowy narybek. Najważniejszym wychowankiem w ostatnich latach okazał się Tyrion Lannister, który obecnie nie tylko należy do grona najlepszych startowców ligi, ale jest także wierny niczym Wiesław Jaguś, bowiem Kalos Kagatos to jedyny klub, w którym jeździł. Warto także wspomnieć, że Kalos Kagatos jest zespołem, który nigdy w swojej historii nie wycofał się z ligi, co przeczy krzywdzącym plotkom, jakoby Kangurom brakowało zawziętości.

Kalos Kagatos,

siła to miła!

Skaczemy w górę

po samą chmurę,

dobre starty

i pierwsze łuki,

reszta kresiarzy,

to zwykłe zbuki!

KAAAAAAGAAAAAATOOOOOOOS!

___________________________________