O nas


Kreski   – gra komputerowa stanowiąca prosty symulator żużla. Tor przedstawiony jest "z lotu ptaka", zaś rywalizujący ze sobą zawodnicy to schematycznie przedstawione "motorki" (w starszych wersjach gry były to kreski, stąd nazwa).
Dla osób nieobytych z żużlem podstawowe informacje: na dystansie czterech okrążeń rywalizuje ze sobą czterech zawodników. Zwycięża oczywiście ten, który pierwszy przekroczy linię mety. Punktacja biegu kreskowego wygląda następująco: I miejsce - 3 pkt, II- 2 pkt, III - 1 pkt i IV - brak punktu. Pozornie jest to sport przeznaczony dla fanów żużla, jednak niemało osób grających w kreski nigdy nie interesowało się żużlem. Co więcej: dla osób, które dzięki kreskom wybrały się w końcu na żużel, zawody żużlowe są często rozczarowaniem. Jakże często emocje żużlowe kończą się na pierwszym łuku! Co innego w kreskach - tam walka zazwyczaj trwa do ostatnich centymetrów! "Kreski" to emocje już dla jednego zawodnika, który podejmuje rywalizację z komputerowymi przeciwnikami, jednak prawdziwa rywalizacja zaczyna się, gdy przed klawiaturą zasiądą 4 osoby. W rozgrywkach TLK aktualnie korzystamy z wersji Zuzel 2001(do pobrania w dziale  download ) ustawionej na prędkości 4.

Toruńska Liga Kreskowa (TLK) powstała we wrześniu 2001 r. Gromadzi chętnych do rywalizacji kreskowej. Zawodnicy są zrzeszeni w klubach. Każdy zawodnik używa „kreskowej” ksywki (imienia i nazwiska) pod którą to występuje w rozgrywkach oraz narodowości. W zawodach drużynowych Toruńskiej Ligi Kreskowej każdy zespół wystawia w meczu od 6 do 8 zawodników którzy rywalizują w 7 meczach, z których każdy składa się z 15 biegów. Takie zawody trwają przeciętnie około 2 godzin.  Wynikiem meczu jest wynik ilości wygranych torów. Więcej informacji w regulaminie rozgrywek TLK.
Chętni do dołączenia do nas mogą skontaktować się z już istniejącymi klubami lub zgłosić nowy klub. Początkowo rozgrywki ze względu na dużą ilość drużyn podzielone były na ligi. W momentach kulminacyjnych TLK posiadało 4 ligi w których łącznie ścigało się ponad 20 zespołów. Miejscem rozgrywania spotkań były najczęściej popularne na tamte czasy kafejki internetowe z kultową już M@łpą na czele. W takiej formie rozgrywki toczone były do 2008 roku. Potem ze względu na problemy organizacyjno-kadrowe TLK zawiesiło działalność. W 2011 roku dzięki staraniom i determinacji kilku zawodników udało się przywrócić rozgrywki i rozpocząć budowanie struktur TLK od nowa. Udało się i od tego czasu liga w nowej formule jeździ do dziś. Zmieniło się dużo, ale na lepsze, od początku reaktywacji wszystkie mecze rozgrywane są w lokalu Liga Sport Club, które stało się mekką kresek w Toruniu.
Dziś - choć miłośników gry jest zdecydowanie więcej - w TLK startuje regularnie około 80 zawodników podzielonych na 6 zespołów. Tradycyjnie w ciągu roku rozgrywane zostają dwa sezony:jesienno-zimowy i wiosenny. Poza rozgrywkami drużynowymi organizujemy Mistrzostwa Torunia Par Kreskowych oraz zawody o Indywidualne Mistrzostwo Torunia. Są także rozgrywki o Drużynowe Kreskowe Mistrzostwa Świata oraz Drużynowy Puchar Torunia. Jako ze kreski znane są także w innych miastach, zwłaszcza na Pomorzu w historii dochodziło do spotkań derbowych pomiędzy miastami Torunia Grudziądza i Bydgoszczy.